tonen van het Wilhelmus, uitgevoerd door het muziekkorps van het 6e regiment infanterie, het Academieterrein bin nen in een rijtuig, bespannen met vier paarden a la Deau- mont. De weg naar het feestterrein was aangegeven door de onderofficieren en werklieden van de Academië, elk voorzien van een oranje of een rood-wit-blauwe vlag. Voor de Koninklijke loge werd halt gehouden en het Koninklijk gezin door den gouverneur ontvangen. Allereerst inspecteerde H. M. de Koningin het cadetten- korps, hetwelk tegenover de Koninklijke loge onder com mando van den majoor Fruyt van Hertog was opgesteld. Vervolgens werd het geheele korps officieren en leeraren aan de Koninklijke Familie voorgesteld, terwijl daarna het cadettenkorps defileerde onder de tonen van zijn eigen muziekkorps. Reeds bij dit défilé gaf het korps, waarvan ruim 40 bestond uit cadetten, die nog geen maand de militaire uniform droegen, blijk van zeer goede geoefend heid. Na het défilé werden aan H. M. de Koningin en aan H. K. H. Prinses Juliana bloemen aangeboden door de dochters van den gouverneur en van den dir. off. van gez. 2e kl. Reddingius. Vervolgens nam de Koninklijke Familie plaats in de loge. In een bewonderenswaardig vlot tempo werden de verschillende nummers van het programma uit gevoerd, hetgeen door alle aanwezigen met belangstelling werd gadegeslagen. Het eerste nummer bestond uit een caroussel, gereden door 12 oud-cadetten uit het garnizoen Breda, welke drie aan drie gekleed waren in de cadetten-uniformen van de jaren 1828, 1853, 1878 en 1903. Het caroussel werd geleid door den ritmeester Jhr. van der Goes van het 2e halfregiment huzaren. Het verliep in alle opzichten heel goed. Het slot was een galopmanoeuvre, 154

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 162