blootvoets, in het wit gekleed, met een hoofddoek om het hoofd en bewapend met klewang en karabijn, luidschreeu- wende het bivak binnen. Deze werden oogenblikkelijk door de posten neergelegd en hierdoor werd de brigade gealar meerd, die oogenblikkelijk in gevechtsformatie gereed was. Dit nummer werd gevolgd door een springdemonstratie van de Olympische ruiterkampioenen; de ritmeester der cavalerie De Kruyff en de eerste-luitenants der cavalerie Van der Voort van Zijp en Pahud de Mortanges. Toen deze ruiters het terrein opreden, werd ter eere van hen de Olympische vlag geheschen. Zooals te verwachten was, hebben deze ruiters op zeer verdienstelijke wijze hun parcours, dat uit den aard der zaak zwaarder was dan dat der cadetten, gereden. Het publiek was zeer dankbaar voor deze demonstratie, hetgeen ondubbelzinnig bleek uit het applaus, hetwelk dezen prachtruiters gebracht werd. Vervolgens werd een beeld van een infanteriegevecht gegeven. Dit werd geopend met een fel mitrailleurvuur en onder dekking van dit vuur, daarbij ondersteund door artil lerievuur, rukte de infanterie op, sprongsgewijze en krui pende, zich dekkende achter gevulde zandzakken in de richting van de vijandelijke loopgraven, welke bezet wa ren door infanterie en mitrailleurs. Seinen werden gewis seld met behulp van seinpatronen, stoot- en vuurgroep werkten samen, tot de stormaanval het einde bracht. Tot slot van het programma een apothéose door alle deel nemers aan de demonstratie, in de uniform of de kleeding, waarin zij waren opgetreden. Tegenover de tribune opge steld, brachten zij onder de tonen van het Wilhelmus een eerbiedigen groet aan hunne Hoogste Landsvrouwe, waar bij de athleten, liggende op den grond, de letters K. M. A. hadden geformeerd. 156

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 164