AI deze executanten kregen met hun regisseurs een uitbundig en welverdiend applaus. Niet onvermeld mag blijven, dat H. M. de Koningin in de meest vriendelijke bewoordingen Hare groote voldoe ning uitte over de vlotheid en vaardigheid der cadetten en over de zeer goede organisatie van dit gedeelte van het feest. Na afloop van dit programma verliet het Koninklijk Gezin, vergezeld van den gouverneur en zijn adjudant, alsmede eenige officieren het feestterrein voor bezichtiging van de overige terreinen en gebouwen van de Academie. Aller eerst werd een bezoek gebracht aan de reeds genoemde bivakwoning, alwaar de kapitein Bruning gelegenheid kreeg Hare Majesteit voor te lichten. In deze bivak woning was een Indisch restauratiebedrijf georganiseerd, terwijl zonen en dochteren van ons Oost-Indië aldaar als bedienden fun geerden. Vervolgens werd een rondgang gemaakt door het gebouw en een bezoek gebracht aan de door den kapitein der genie W. H. Schukking ingerichte historische tentoon stelling, waarna in de uitspanningszaal der cadetten aan het Hooge Gezelschap thee werd geserveerd.. Hier werd o.a. de senaat van het cadettenkorps aan het Koninklijk Gezin voorgesteld. Te ongeveer half vijf vertrok het Hooge Gezelschap, hartelijk toegejuicht door de op het voorplein samenge stroomde gasten, die getuige waren geweest van het mili taire feest. De officieren en leeraren van de Academie ontvingen te 4.45 nm. de oud-officieren en -leeraren van deze instelling in de leeszaal der cadetten. Hier bood met een vlotte speech Z.E. de oud-luitenant-generaal H. Kemper namens de oud- 157

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 165