officieren en leeraren een schitterend Perzisch tapijt aan, bestemd voor de juist gerestaureerde receptiezaal. De gouverneur aanvaardde dit geschenk namens de Aca demie met het uitspreken van zeer waardeerende woorden. Nog eenige oogenblikken bleef men toen gezellig bijeen, doch nu werd het tijd zich op te maken voor den Gala-avond. die te 8.15 nam. in het gebouw van de Vereeniging Con cordia gegeven zou worden. Te half acht reeds stroomde het naar Concordia Tegen acht uur was de zaal geheel gevuld. Precies 8.15 kwam Z. K. H. de Prins, vergezeld door den gouverneur, in Concordia aan, gevolgd door vele leden van de hofhouding. Het behoeft geen betoog, dat dit bewijs van Vorstelijke belangstelling ook hier weder bijzonder op prijs gesteld werd. De fraaie zaal met de vele uniformen en elegante dames toiletten zag er buitengewoon feestelijk uit. Toen het scherm werd gehaald, zag men op het tooneel de levensgroote olieverfschilderijen van Z. M. Koning Wil lem I, den Stichter, en van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, den grooten beschermer van de Koninklijke militaire academie, geflankeerd door militairen in de uni form van 1828. Het symphonieorkest van de stafmuziek van het 6e regiment infanterie speelde het Wilhelmus, hetwelk door de geheele zaal werd medegezongen. Deze treffende hulde werd gevolgd door een concert van hetzelfde orkest. Uitgevoerd werden: a. Ouverture der feestcantate 1878, door Em. von Brucken Fock, voor orkest en orgel. (De Feestcantate werd op 23 September 1878 uitgevoerd in de Groote Kerk te Breda, bij de herdenking van het 158

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 166