te paard op zich genomen en trok met een 70-tal berede- nen de Academiepoort uit, voorafgegaan door het muziek corps van het 2e half-regiment huzaren. In het Cadettenkamp aangekomen, werd een saluut ge bracht aan de nationale vlag, die geplaatst was op de plek, waar in vroeger tijden steeds de kampvlag opgesteld was. De generaal-majoor Prins, commandant van de Ille Di visie, luitenant-kolonel van den generalen staf De Goeyen, chef van den staf der Ille Divisie en de majoor Diemont, commandant van het 2e half-regiment huzaren, boden hier den deelnemers een morgendrank aan. Het was dan ook wel noodig het lichaam van binnen van vocht te voorzien, want Pluvius zorgde er voor, dat de buitenkant behoorlijk be sprenkeld werd. Deze colonne zong, tegenover de vlag opgesteld, uit volle borst het zoo populaire lied: „Bonsoir mes amis, bonsoir," enz. In een vlot tempo werd daarna Bredawaarts gereden; op het Kasteelplein werd voor den gouverneur en de overige deelnemende generaals, die daartoe waren uitgebogen en zich voor het gouvernementsgebouw hadden opgesteld, ge defileerd. De rit per autobus stond onder leiding van den kapitein Sicherer. Ook dit was een zeer geanimeerde tocht; een zeer genoeglijke stemming heerschte hier, niettegenstaande het zonnetje zich schuil hield. In het Mastbosch-hotel werd even gepleisterd voor het bekende en in die dagen zoo gewaardeerde morgendrankje en in allergenoeglijkste stemming werd wederom het Kasteelplein bereikt. Voor de thuisblijvers gold hier werkelijk :„Ies absents ont tort". Tusschen 10 en 11 uur had inmiddels Hare Majesteit 164

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 172