de Koningin met Hare Dochter en Haar Gemaal een rijtoer gemaakt door het versierde Breda. Helaas regende het voortdurend. Dat niettemin de Bredasche burgerij het Ko ninklijk Gezin een enthusiaste ontvangst bereidde, behoeft wel niet gezegd te worden. Het weer werd slechter, doch de Historische optocht stond op het programma van dezen middag. Te 1 uur was de Koninklijke Familie, na het noenmaal in den Koninklijken trein, die bij Etten-Leur was opgesteld, gebruikt te hebben, Breda weer binnengereden. Zij werd door den burgemeester en den gemeenteraad van Breda op het stadhuis ontvangen. In de raadszaal begroette de Burgemeester de Vorstelijke personen met de volgende rede: „Majesteit, Koninklijke Hoogheden, Het is mij een groote eer, met vergunning van Uwe Ma jesteit, in dit gebouw, waar het hart van onze bevolking klopt, een woord van welkom en diepgevoelde erkentelijk heid te mogen spreken, een woord, dat inderdaad uit het hart der bevolking komt. Blijde herinneren zich velen het bezoek van Uwe Ma jesteit op 25 September 1894 met Uwe Koninklijke Moe der en de komst van Uwe Majesteit met Uw hooggeëerden Gemaal op 3 Juli 1905. Breda zal niet minder blijde terug denken aan de dagen van 19 en 20 October 1928, dagen nog bijzonder gekenmerkt door de eerste intrede van Uwe Koninklijke Dochter. Door dit bezoek ziet Breda bekrach tigd den door Uwe Majesteit in 1905 uitgesproken wensch, dat de banden, sinds Engelberts huwelijk tusschen onze stad en het Huis van Nassau gelegd, en in de nieuwere geschiedenis door de Prinsen van Oranje bevestigd, zoo mogelijk nog nauwer worden aangehaald. 165

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 173