bij deze gelegenheid eenige oogenblikken temidden der ver tegenwoordigers der gemeente te mogen vertoeven in het aloude raadhuis, waarin het hart van Breda klopt. Ik geef U van deze plaats gaarne de verzekering van mijn onver zwakte belangstelling in het wedervaren van uw gemeente en besluit met onze beste wenschen voor het welzijn en den voorspoed van Breda." Nadat de Koninklijke Familie het stadhuis had bezichtigd en zich eenigen tijd met de raadsleden had onderhouden, nam Zij plaats op het bordes van het stadhuis, alwaar de Historische optocht zou voorbijtrekken. Hier was de heer Mr. Baron Speyart van Woerden aan wezig, de geestelijke vader van den optocht, die Hare Ma jesteit de verschillende groepen en praalwagens zou noemen en voorts de noodige inlichtingen zou geven. Met den burgemeester en wethouders waren mede op het bordes aanwezig de gouverneur, de bevelhebber van de Ille mil. afdeeling en de garnizoenscommandant met hunne toegevoegde officieren. De verzorging van de kleedij was in de puntjes, wij zagen al de figuren uit de geschiedenis van Breda voorbij trekken, De regen stroomde helaas neer; welk een effect zou het geweest zijn, indien hier het zonnetje geschenen had. Het Algemeen Handelsblad gaf een overzichtelijke en beknopte beschrijving van dezen optocht, welke hieronder moge volgen: ,,De uit tien groepen bestaande stoet, voorafgegaan door een standaarddrager van de stad te paard, als vertegen woordiger van de burgerij, heeft ten doel een beeld te geven van de feestelijke of plechtige gebeurtenissen door de eeuwen heen uit de geschiedenis van de stad en het 167

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 175