Duitschland verblijf had gehouden, werd hem door zijn zus ter, de Prinses Royale, weduwe van Willem II en moeder van den lateren koning-stadhouder Willem III, het kasteel van Breda als vaste verblijfplaats aangeboden, waar hij zich den 14 April 1660 vestigde. Op 13 Mei 1660 vaardigden de Staten van Holland een deputatie af, bestaande uit de hee- ren van Beverweert, van Strevelshoek, van Vlooswijck en van Teijlingen, om den koning geluk te wenschen met zijn herstel op den troon, en hem te verzoeken zijn terugreis over Holland te maken. Groep VIII is een allegorie op den Vrede van Breda (23 Augustus 1667). Deze voor de republiek zoo gunstige vrede, die een einde maakte aan den tweeden Engelschen oorlog (16651667), kwam 23 Augustus te Breda tot stand. Onder teekenaars van het verdrag waren van Engelsche zijde: Lord Hollis en Lord Henry Coventry. Voor de republiek teeken den de volgende leden der Staten-Generaal: Hieronium van Beverningh, Pieter de Huijbert, Alard Pieter Jongestal, Ludolf Tjarda van Starckenborch en Adolf Hendrik Rip- perda. Groep IX is de weergeving van den eersten intocht door Stadhouder Willem IV en zijne gemalin Anna van Engeland in Breda op 13 September 1737. Het bezoek van het stadhouderlijk paar aan de stad duurde van 1315 September en werd op de feestelijkste wijze gevierd. De Prins van Oranje heeft onder het volk een groote menigte zilveren gedenkpenningen uitgestrooid; deze pen ningen werden in goud aan de Magistraat der stad aange boden. De Magistraat van Breda liet ter herinnering aan dit heuglijk bezoek een fraaie gedenkpenning slaan. De tiende groep eindelijk is gewijd aan de oprichting van 171

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 179