den feestdisch. Twee reünisten, die reeds vele jaren geleden deel uitmaakten van de bewoners van Kilacadmon, zaten mede als gast aan. Onder buitengewoon genoeglijken kout lieten de cadetten zich het uitgebreide menu goed smaken. Menige geestigheid werd gedebiteerd, waarbij den twee reünisten niet veel tijd werd gelaten, den inwendigen mensch te sterken, zoodat de hulp van den luitenant van piket moest worden ingeroepen, opdat ook zij een oogenblikje rustig konden eten. Dit diner kon, in verband met het nog nader uit te voeren programma, niet al te lang gerekt worden. De Cadetten Gala-Avond. Wederom te 8.15 is het gebouw van Concordia volge stroomd, Dit is de avond voor de cadetten. Daar het door den korten tijd van voorbereiding niet mogelijk was ook voor dezen avond iets nieuws te bieden, werd in den voor avond het Historiespel wederom opgevoerd, hetwelk ook thans met buitengewoon veel belangstelling werd gevolgd. Dit feest werd besloten met een zeer geanimeerd bal, af gewisseld door een gezellig souper. De uitvoering van dit souper liet wel een en ander te wenschen over, doch de buitengewone stemming deed zulk een tekortkoming gemakkelijk vergeten. Om 5 uur in den morgen was met dit feest het officieele programma afgeloopen. Echter dient nog vermeld te worden het schitterend vuur werk, dat des avonds om 10 uur op het Chassé-terrein was afgestoken. Dit was, naar men ons verzekerde, ook een der glanspunten van het programma. Napret. Eenmaal in feeststemming, laat Breda zich niet gemak kelijk een einde van de feestelijkheden voorschrijven, 173

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 181