Des Zondagsmiddags, terwijl de cadetten een voetbal wedstrijd op het terrein van de Academie speelden tegen een elftal van oud-Velocitas-leden, was overal in de stad muziek en jolijt. Uit 's-Hertogenbosch arriveerde het bekende muziekkorps van de eveneens bekende sigarenfabriek Eugène Goulmy en Baar, onder leiding van den directeur, den heer J. Wierts. Nadat dit korps door het Oranje-comité, bij monde van den voorzitter, den heer Charles Smits, aan het station Breda het welkom was toegeroepen, werd naar de Academie ge marcheerd, alwaar de voetbalwedstrijd werd onderbroken. Het muziekkorps marcheert tot voor het front van de op het speelveld opgerichte tribune en brengt met de vaandels een groet aan het publiek. Na het spelen van het Wilhelmus complimenteert de heer Wierts den gouverneur der Aca demie namens de directeuren van de sigarenfabriek. Met een kort woord bedankt de gouverneur voor deze bijzondere hulde en spreekt eenige waardeerende woorden tot dit muziekkorps. De K. M. A.-marsch en enkele andere stukken worden nog ten gehoore gebracht, terwijl vervolgens dit korps we derom afmarcheert en onder vroolijke tonen een wandeling door Breda maakt om nog een hulde te brengen aan den burgemeester en den heer Charles Smits. Intusschen werd de aardige voetbalmatch voortgezet. De volgende elftallen bekampten elkander: Velocitas-veteranen: doel. van Weel; achter: de Bruyn, Colenbrander; midden: Vintges, de Man, Roest van Limburg; voor: de Pauw, Brandsma, Tierie, Wins en Somer. Velocitas: doel: Meyer; achter: Franken, de Bruin; mid den: de Ruiter, Nooy, Faber; voor: von Ranzow, Rijnders, van Renesse, Schnerr, ten Cate. 174

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 182