Als promotor van het veteranenelftal trad de referen daris van het Departement van Defensie, de heer C. P. van Ginkel op, terwijl de commies van de lie afdeeling B van het Departement van Defensie, de heer A. J. M. Veldhoven dezen wedstrijd leidde. Met sprekende cijfers werd gedemonstreerd, dat het voetbalspel een spel der jeugd is. Na dezen wedstrijd werd een opgewekte reünie gehouden in de uitspanningszaal der cadetten, welke zaal, wij stellen er prijs op dit hier te kunnen vermelden een grondige, doch tevens weinig kostbare restauratie had on dergaan, waardoor de gezelligheid zeer was toegenomen. De danslustigen konden hier weer profiteeren. Voorts bestond des avonds wederom gelegenheid om in dezelfde zaal aangenaam bijeen te zijn. Wederom kon men den ausdauer'' der jeugd bewonderen, die tot 2 uur er lustig op los danste. Ook in de stad duurden de feesten nog steeds voort. Op verschillende pleinen werden muziekuitvoeringen gegeven. Om 9 uur verzamelden zich drommen menschen voor het huis van den burgemeester, alwaar een fakkeloptocht werd georganiseerd. Ten slotte het eindconcert op de Groote Markt, waarmede tot de geschiedenis ingeleid werd het eeuwfeest van de Koninklijke militaire academie, op zulk een waardige wijze en in prachtharmonie met de Bredasche burgerij gevierd. Maandag 22 October 1928. De voormiddag werd besteed om in de eerste plaats één uurtje langer te slapen, dan gebruikelijk is op de gewone werkdagen in het kasteel van Breda, terwijl de rest van dien morgen aangewezen was om kleeding en uitrusting in orde te brengen. Des middags half twee vingen de lessen 175

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 183