hulpvaardigen gids toegevoegd. En de Bredasche collega's zijn ons eveneens met schier aandoenlijke zorg tegemoet gekomen." Met deze aanhaling, zonder echter in waardeering achter te blijven jegens zoovele anderen, die eveneens het vermel den ten zeerste waard zouden zijn, eindigen wij ons verslag. Het was niet onze bedoeling een mooie literarische bij drage voor den Cadetten-Almanak te leveren, immers daar voor missen wij de gave en den noodigen tijd, doch ons streven is geweest in één opstel een zoo volledig mogelijk verslag van het Eeuwfeest van de Koninklijke militaire academie te geven. Na alles, wat wij hierbij mochten medemaken, roepen wij uit: ,,Leve de Koninklijke militaire academie". J. BLOKHUIS, Secretaris-penningmeester van de Acad emie-f eest commissie. Ginneken, 13 December 1928. Dank zij de toevallige omstandigheid, dat bij de ontvangst van de verslagen der feestelijkheden in Indië nog slechts een gedeelte der drukproeven van het verslag der feesten te Breda was gecorrigeerd, wordt ons nog de gelegenheid geboden, het een en ander te vermelden omtrent de wijze, waarop het jubileum in Indië werd gevierd. Het was reeds lang bekend, dat in verschillende belang rijke garnizoensplaatsen op Java feestcommissies waren in gesteld. Het orgaan van de Nederlandsch-Indische officiersver- eeniging van November 1928 brengt ons de onderscheiden lijke verslagen. Wij stippen hieruit aan in volgorde zooals wij deze hierin aantreffen. 182

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 190