om aangeboden te worden bij de herdenking van het hon derdjarig bestaan, Dit geschenk, een tableau, waarop vermeld de namen van de leerlingen, afkomstig van de Academie, die het rid derkruis der Militaire Willemsorde hebben verworven, ont worpen door den architect, den heer Jan de Quack en geschilderd door den heer Adriaan N. Visser, beiden te 's-Gravenhage„ werd op bovengenoemden datum, namens de schenkers, door den burgerleeraar, den gepensionneer- den majoor der infanterie van het Nederlandsch-Indische leger H. J. Voskuil, overgedragen aan den gouverneur van de Koninklijke militaire academie. In verband hiermede hadden de gouverneur en, de overige schenkers alsmede eenige officieren, tijdelijk bij de Konink lijke militaire academie gedetacheerd, het geheele cadet- tenkorps, de leerlingen van de school voor reserve-officieren der militaire administratie, de onderofficieren en een af vaardiging van het personeel beneden dien rang zich ver zameld in de uitspanningszaal der cadetten, alwaar dit ta bleau, nu nog verborgen achter een gordijn, was opgehangen. De eenige te Breda woonachtige ridder in de Militaire Willemsorde, afkomstig van de Academie, de oud-kolonel der artillerie J. C. P. A. W, A. Steenkamp, benevens den reeds genoemden ontwerper en den schilder van deze kunst zinnige schilderij, hadden gevolg gegeven aan de uitnoo- diging, deze plechtigheid bij te wonen. De gouverneur heette de aanwezigen met de volgende woorden welkom: ,,Heeren genaodigden, Heeren officieren, leeraren en ambtenaren der Koninklijke militaire academie, overige officieren, cadetten, leerlingen van de school voor reserve officieren der militaire administratie, onderofficieren en 185

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 195