vertegenwoordigers van het personeel beneden dien rang, wij zijn hier samengekomen op verzoek van de officieren, leeraren en ambtenaren der Koninklijke militaire academie, teneinde gelegenheid te geven het geschenk aan te bieden, dat het korps officieren, leeraren en ambtenaren ter eere van het honderdjarig bestaan der Koninklijke militaire aca demie aan deze inrichting heeft toegedacht. Allereerst moge ik een woord van welkom toeroepen aan onze genoodigden. Tot U, kolonel Steenkamp, moge ik in dezen kring wel het eerst het woord richten, niet alleen, omdat Uw naam als oud-cadet, ridder van de Militaire Willemsorde, op het straks te onthullen tableau voorkomt, maar ook, omdat U van Uw cadet-zijn af tot op den huidigen dag steeds blijken heeft gegeven van Uwe belangstelling in en Uw medeleven met de Academie, die U zoo lief is. Waarlijk, hetgeen U met pen en teekenstift in de laatste jaren weer heeft bij gedragen tot de voorbereiding en de viering van het eeuw feest Uwer Alma Mater is zeer veel geweest en U heeft ons allen en de Academie daardoor weder een bewijs gegeven, hoe na U de Academie en vooral ook het cadettenleven aan het hart ligt. Gaarne grijp ik dan ook deze gelegenheid aan om U, te midden van het geheele voltallig personeel en de cadetten der Academie, nogmaals hartelijk dank te zeggen voor het zeer vele, wat U heeft bijgedragen voor de viering van ons eeuwfeest. Welkom ook U, Heeren Jan de Quack en Adriaan Visser. Het doet ons groot genoegen, dat U heeft willen gehoor geven aan de uitnoodiging om bij de aanbieding van Uwe schepping en Uw kunstwerk tegenwoordig te zijn. Voorts heet ik U allen welkom in dit intiem samenzijn, 186

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 196