dat, naar ik hoop, voor ons allen een moment moge worden, waaraan wij een blijvende herinnering zullen bewaren. Ik geef thans het woord aan majoor Voskuil, voorzitter van de voor deze gelegenheid gevormde commissie." De majoor VOSKUIL, aan deze uitnoodiging gehoor ge vende, zeide het volgende: Hooggeachte Generaal, Gouverneur der Koninklijke mili taire academie, Toen het eeuwfeest van de Koninklijke militaire acade mie naderde, hebben officieren, burgerleeraren en ambte naren, aan deze inrichting van militair onderwijs verbonden, het plan gevormd de jubileerende inrichting een geschenk aan te bieden. Op instigatie van den majoor Govers viel deze keuze op een tableau, vermeldende de namen van oud-cadetten, die het Ridderkruis der Militaire Willemsorde verwierven. Door bijzondere omstandigheden kon de schilder het kunststuk niet tijdig gereed hebben. Nu het voltooid is, heb ik thans als voorzitter der gevormde commissie, be staande verder uit den majoor Govers en den kapitein Wielinga, het groote voorrecht het tableau aan te bieden. Wij, officieren, burgerleeraren en ambtenaren aan de Koninklijke militaire academie, zijn overtuigd, dat deze roemrijke namenreeks onder het onmiddellijk oog der ca detten, evenals die op het tableau met de namen van hen, die vielen op het veld van eer, te midden van deze historische omgeving, van goeden invloed zal zijn op onze cadetten, de jonge mannen, aan wie in de toekomst leiding en commando zijn toevertrouwd in beide legers. Die namen mogen hen in hunne heilige voornemens sterken, om, evenals deze voorgangers aan de Koninklijke militaire academie, in de ure des gevaars meer dan hun 187

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 197