vermelde oud-cadetten (en zoovele anderen) bedreven, hij kan zijn dorst naar kennis lesschen aan de voor ieder toe gankelijke bronnen. En hij zal zich niet beklagen! Cadetten! Ik sluit mij geheel aan bij den wensch, door den majoor Voskuil geuit: ,,Hioge van deze namen uitgaan een opwekking tot zelfverloochenende vaderlandsliefde en tot onwankelbaren trouw aan het Koningshuis!" Leerlingen van de school voor reserve-officieren der mi litaire administratie. Gij, die getuigen zijt van deze plechtigheid, die tot de intieme geschiedenis van de Ko ninklijke militaire academie behoort, ik hoop, dat gij hier van ook iets voor U zeiven zult kunnen en willen mede- dragen. Voor U ligt een andere toekomst in het verschiet, dan voor de cadetten. Uw leven zal, indien ons land ge spaard mag worden voor de gruwelen van den oorlog, zich in andere banen bewegen, al zal het, hoop ik, zeker niet minder nuttig zijn ten bate van ons lieve Vaderland. Maar wie kan voorspellen, dat gij nooit zult geroepen worden Uw aandeel bij te dragen in het krijgsbedrijf? Moge daarom de herinnering aan deze oogenblikken bij U bewaard blij ven en moogt gij, ook in Uw niet-militaire loopbaan, overal, waar dat noodig is, U onderscheiden door moed, beleid en trouw. Onderofficieren en vertegenwoordigers van de militairen beneden dien rang! Ik heb er prijs op gesteld, dat ook gij, onderofficieren en verdere militairen in deze oogenblikken hier aanwezig waart en wel in de eerste plaats, omdat de Militaire Willemsorde déze groote verdienste heeft, dat hare eereteekenen door ieder militair, van welken rang, stand of landaard hij ook zij, verworven kunnen worden, Het is een verheffende gedachte, dat ieder soldaat voor uitstekende moedige daden hetzelfde eereteeken kan verdie- 194

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 204