aangeboden werd door de oud-leerlingen dier inrichting die daartoe een zeer belangrijke som gelds hadden bijeen gebracht. Waarlijk, schooner uiting van erkentelijkheid zou men zich niet kunnen voorstellen en krachtiger bewijs van al wat de Hoofdcursus goeds en waardevols zijnen leer lingen heeft geschonken, is niet denkbaar! Vaandel van den Hoofdcursus! Slechts negen van de negen en vijftig jaren van zijn bestaan zijt gij tot heden geweest zijn symbool, zijn trots en zijn glorie. Eerst negen jaren lang wekt Uw aanblik de herinnering aan de 45 ge sneuvelden, die op het veld van eer helaas moesten vallen ....maar tevens ook de herinnering aan de 110 Ridders van de Militaire Willemsorde, 110 oud-leerlingen, wier moed, beleid en trouw stralen van glorie werpen en zullen blijven werpen over de inrichting, die hen tot de officiers loopbaan bracht. Vaandel van den Hoofdcursus! Eerst negen jaren niet waar?.... Maar al moge dan de naam Hoofdcursus ver dwijnen, Gij verdwijnt niet, Gij blijft het symbool, de zicht bare en tastbare herinnering aan een inrichting, waaraan Moederland en Koloniën ontzaggelijk veel te danken hebben. Gij blijft dat, en zult dat blijven, tot in verre, verre toekomst, want morgen brengen wij U naar een plek, naar een gewijde plek, waar gij vol eerbied en ontzag blijde zult worden ontvangen, naar ons legermuseum te Doorwerth, waar vriendenhanden U een plaats zullen bereiden en waar ge, als kostbaar reliek verzorgd en vereerd, voor duizenden en duizenden Nederlanders tot in lengte van jaren de stille en toch zoo welsprekende getuige zult zijn van het werken en streven en van den roem van den Hoofdcursus. De stille getuigemaar Gij, laatste 24, Gij verblijden, die op dezen voor Uw verder leven zoo buitengewoon ge- wichtigen dag, met een hart kloppend van vreugde en on- 302

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 214