JAARVERSLAG. 1927—1928. Na het groot-verlof werd reeds hard gewerkt om een ploeg samen te stellen voor de komende wedstrijden van den Militairen- en Studenten-schermbond. De ploeg, die samengesteld werd, was in vele opzichten de mindere van die van het vorige jaar. In de „Algemeene" viel een verslapping waar te nemen die, naar het Bestuur van harte hoopt, zich niet zal uitbreiden, wanneer wij wil len, dat de jonkers van Breda weer, zooals drie, vier jaren terug, als eersten uit de wedstrijden zullen treden. Op de in December gehouden wedstrijden werd de Al gemeene" nummer drie en moest zij „Utrecht" en de Adel borsten als haar meerderen erkennen. Op de personeele wedstrijden hebben verscheiden/èn van ons, o.a.: Diepering, van der Kolk, Holle en van Santen zich duchtig geweerd en de cadetteneer hoog weten te houden. Hulde aan hen! Ook op de in April gehouden wedstrijden op het sport terrein in „Marlot" te Den Haag en op de wedstrijden van „Thor" te Amsterdam werd menige prijs naar Breda gesleept. Bij hun terugkomst op de Academie werden de winnaars o.a.: van den Bosch, Wasch, Diepering, Holle, Den Hengst, hartelijk toegejuicht en gelukgewenscht met hun overwinning. De equipe bestond uit: van den Bosch, van Santen, Mau- renbrecher en Diepering. Zij behaalde den 2en prijs, ter wijl van den Bosch bovendien op den prijs voor den besten schermer wist beslag te leggen. De onderlinge sabel- en degenschermwedstrijden voor het assaut hadden een vlot verloop en de animo bleek zeer groot te zijn. 219

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 231