Ons kunnen werd echter op een zeer zware proef gesteld* want dienzelfden namiddag maakte het cadettencorps nog een marsch met eigen muziek door de stad. Ondanks het triestige weer werd er veel en fanaat geblazen, maar velen konden niet nalaten om, als onze kapelmeester kort na het eindigen van een marsch een andere aankondigde, een be denkelijk gezicht te trekken. We hebben de proef echter schitterend doorstaan. Vrijdag 19 October genoten we de eer gedurende de inspectie door, en het défilé voor H. M. de Koningin, onze muziek te doen hooren. Ook dit is uit stekend geslaagd, zooals ons van officieele zijde werd ver zekerd, zoodat deze gebeurtenis waard is, in de geschiedenis van het „Blaasje" te worden vastgelegd, In de eerste plaats brengen wij onzen dank aan den Gouverneur en aan onzen beschermheer, Kapitein Bruning, die voortdurend belangstelling toonden en ons in velerlei opzicht steunden. Ook wat de toekomst betreft, is er alle reden tot tevreden heid. Vele nieuw aangekomenen hebben zich aangemeld om als werkend lid te worden aangenomen, zoodat wellicht een goede reserve aan muzikanten kan worden gemaakt. Het aantal tamboers en hoornblazers is ook sterk uitge breid. Vooral de tamboers onder leiding van den tamboer- maitre verrichtten uitstekend werk. Onze hoornblazers gaven aan het kamp bij Gilze-Rijen meer kleur, doordat zij vele commando's in schetterende tonen omzetten. De toekomst voor onze eigen militaire muziek is thans alleszins rooskleurig. We kunnen dus over het afgéloopen jaar zeer tevreden zijn. „Semper Crescendo" heeft een snelle opleving door gemaakt, waarvoor in de eerste plaats eer toekomt aan den stafmuzikant De Jong, die steeds met veel ijver en toe wijding tijd noch moeite spaarde om de muzikale prestaties van het cadettenmuziekcorps op te voeren, 228 HET BESTUUR,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 240