JAARVERSLAG 1927—1928. Tot onzen grooten spijt verliet de kapitein der infanterie N.I.L. H. van der Wal aan het einde van het cursusjaar de Koninklijke militaire academie, zoodat hij ons dus niet langer als beschermheer met raad en daad kon bijstaan. Wij danken den kapitein voor den vriendelijken steun, dien hij ons voortdurend verleende en voor de warme belangstelling, welke hij in de leeszaal toonde. Moge hem in Indië steeds de herinnering aan het intiemste plekje van Kilacadmon vergezellen. De vervulling van het beschermheerschap kostte ons wei nig hoofdbrekens, daar wij den kapitein der infanterie N.I.L. P. G. Mantel (toenmaals eerste-luitenant) onmiddellijk bereid vonden deze functie op zich te nemen. In den loop van het jaar zijn verscheidene nieuwe boeken aangeschaft. Tevens zijn alle leesportefeuilles vernieuwd. Dit jaar heeft het bestuur voor het eerst de boekenuitgifte zelf ter hand genomen en, daar het resultaat bevredigend is, zal dit voortaan op deze wijze blijven geschieden. Tijdens het groot verlof werd de leeszaal grondig opge knapt; onzen eerbiedigen dank aan Mevrouw Mantel, die hiervoor de noodige aanwijzingen gaf. Wij hopen, dat de leden dit zullen weten te waardeeren. Slechts dan, wanneer het onmogelijk blijkt, om de orde en netheid in de leeszaal aan de medewerking der gebruikers over te laten, zal het bestuur zich genoodzaakt zien een voorstel tot verscherping der ordebepalingen in te dienen. Wij zijn echter overtuigd, dat de cadet zelf de orde aan zijn huiselijken haard zal handhaven, zooals een ieder wenscht, dat hij is. HET BESTUUR. 232

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 244