wat op een 300-tal cadetten wijst, zeker het toelaatbare maximum voor zulk een Inrichting. Tijdens de feesten kon de Gouverneur der K. M. A. zich verschillende malen in gelijken geest uitspreken en ook schrijver dezer mocht in de feestrede constateeren, dat de Academie haar minimum van na den wereldoorlog alweer door was en een bemoedi genden toon aanslaan ten aanzien van de toekomst. Het verschil van één jaar was, ten aanzien van de feest viering, in verschillende opzichten treffend groot. Vóór honderd jaar heeft niemand zulks ook slechts in het minst kunnen bevroeden. Het lot bleek hier andermaal wijzer dan de mensch. Hadden zij, die vóór honderd jaar de K. M. A. zóó gaarne in gang gezet wenschten, den loop der gebeur tenissen kunnen voorzien, zij zouden zeer zeker hun onge duld hebben bedwongen, zich volkomen hebben neergelegd bij den gang van zaken, ja, wellicht zelfs hebben gewenscht, dat de verbouwing nog een jaar in beslag mocht nemen, opdat in 1929 de K. M. A. met een nog talrijker cadetten- korps en met nog meer vertrouwen, met nog meer reünisten, haar eeuwfeest kon vieren. Jonge kameraden, in mijn feestrede zeide ik o.m., dat gij eene intrinsiek zeer schoone, doch in ons land in vredes tijd vaak ondankbare taak hebt aanvaard. Uw leven zal er een worden van toewijding aan de algemeene zaak, van werken en wachten" 1). Prent U voor Uw loopbaan het ge vleugelde woord in, dat ook de titel van dit artikel uit maakt en waarvan gij de juistheid zelf reeds mede hebt doorleefd door het voorbeeld, hiervóór uitgewerkt. Geeft dat woord niet alleen een plaats in Uw hoofd, doch grift het ook in Uw hart, opdat het U te gelegener tijd tot steun Titel van een bekend werk van den bekenden theoloog Prof. Dr, E. Snellen, 277

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 289