PALLIASSO. De danszaal leek een lianenwoud van serpentines, die overal afhingen; van de kostbare, flikkerende kronen, van de versieringen aan de lambrizeering, van de marmeren pi laren, in een bonte mengeling van rood, geel en groen. En onder het gelach en gejoel van de schokkend-voort- deinende menigte, de ,,hot" gesyncopeerde muziek van de jazz, vonden hoe langer hoe meer serpentines als kleurige, kronkelende slangen hun weg door de feestzaal. Met een kort afgebeten, snerpende bekkenslag hield de jazz op met spelen, wat een daverend handgeklap uit de zaal ontlokte, als algemeen verzoek om te ,,bisseeren". De groote papieren draak, die aan de lambrizeering was opgehangen, opende zijn vervaarlijken muil en een regen van warrelende confetti verliet zijn papieren ingewanden. De twee traditioneele korte tikjes van de jazz klonken en de muziek begon weer. Toch kon Alfred Frankley de algemeene uitgelatenheid niet deelen en daarom had hij met zijn vrienden een plaatsje gezocht in een nevenzaal, van waaruit men toch de feest vreugde kon volgen. „Alfred, laten we een plaatsje veroveren in die deur opening, want met serpentines gooiende zouden we nog in connectie kunnen komen met deze of gene lieve jonge dame," stelde Hearth voor, die Frankley's teruggetrokken heid had opgemerkt en hem uit die bui trachtte op te beuren. „Fate just goes like a serpentine," en zoo kwam er één, door Frankley gegooid, precies tusschen een dansend paartje, waarvan de vrouwelijke helft hem toelachte en wat ten gevolge had, dat hij diep bloosde en haar voor het verdere gedeelte van den dans tot het mikpunt van zijn ser- 294

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 306