Hij ging niet verder, want een zeker schuchter gevoel belette hem dit. En voor de avond vol was, noemde zij hem Alfred en hij haar Violet. Vlug, lezer? In sommige gevallen gaat het nog veel vlugger. Hoe kwam het, dat hij zoo n gevoel van wrevel over zich kreeg, als een ander met haar danste en lachte? Ze was toch niet meer voor hem dan één zijner dames-kennissen. En toch volgde hij haar met zijn oogen, als ze zich door de zaal bewoog en was gelukkig, als hij een blik uit haar oogen ontving. Wat wist hij toch betrekkelijk weinig van haar; alleen haar naam en haar wezen, dat hem betooverde. Blue Violet. Hij zag haar een heele week niet meer, maar vergeten was hij haar geenszins. Als hij uren in zijn fauteuil zat en peinzend voor zich staarde, als hij 's nachts den slaap niet kon vatten en óm en óm woelde, dan dacht hij aan haar. ,,Blue Violet, als deze bange onrust, als dit onafgebroken denken, dit smachtend-verlangen naar jou, dit illusionee- ren, als dat alles Liefde is, ja, dan heb ik je lief met alle Liefde die er in mij is. Fortuna was hem goedgezind, want hij ontmoette haar weer op een bal, gegeven ter eere van het 25-jarig jubileum van Lady en Lord Heartmore. Het weerzien was voor hem één van de gelukkigste oogenblikken, vooral juist nu hij dacht haar nooit meer te zullen ontmoeten. Ja, den komenden Dinsdag zou hij bij haar thuis komen tea-en. Parkstreet 21. Hij zou op tijd wezen. Het was gek, maar met haar wou de conversatie niet erg vlotten. Hij sprak weinig, ofschoon hij haar zooveel te vertellen had en was het wonder, dat ze dan spraken met hun oogen en zich voel den, alsof ze samen een geheimpje hadden, wat ze lang 296

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 308