„Band" en stemming waren behoorlijk in orde, het laatste vooral, toen om half twaalf het rookverbod op de ontspan ningszaal werd opgeheven. 28 April. Om elf uur beleefde het „Blaasje" het heugelijke feit, voor het eerst sinds jaren in het openbaar te spelen; zulks geschiedde (noteer het met gulden letteren!) op de Markt, tegenover „Het Zuid" als aubade aan de beide Senaten. 's Middags om 2 uur werd het feest ingezet door de Ca valeristen met een nummer voltige; na afloop daarvan het springconcours voor de bereden wapens, behalve A I. Zoo als altijd een succesvol nummer van het programma. Na de huldiging van de winnaars werd overgegaan tot de sportdemonstratiesgroote prestaties hebben Kilacad- mon's zonen toen afgelegd. Onder groot vermaak en gejuich verliep het watersteek spel. Vooral, toen de stokken ondeugdelijk bleken en de kampenden elkaar toen met de handen aangrepen, waren de aanmoedigingskreten niet van de lucht. Na afloop hiervan was er weer zoo'n beroemde Kilacad- mon-thé-dansant, waarvan er dit jaar helaas maar zoo weinig geweest zijn. Aan tafel konden wij ons hart weer ophalen aan het uit gebreide menu (en den wijn). Om half acht begon de commissie van ontvangst het weer druk te krijgen en om 8 uur kon Majoor Fruyt van Hertog in zijn functie van waarnemend-Gouverneur den avond openen met een gees tige rede, waarin hij den tactischen toestand uitlegde. Gepaard met inspannende verkenningsgevechten in den (52

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 70