De burgemeester Mr. Dr. W. G. A. VAN SONSBEEK sprak daarbij de volgende indrukwekkende rede uit: „Op 27 October 1903 deed mijn voorganger een procla matie uitgaan, gericht tot de ingezetenen van Breda, waar in hij constateerde, dat de feesten ter viering van het 75- jarig bestaan der Koninklijke militaire academie schitte rend en luisterrijk waren geweest. Hij herinnerde daarin aan de komst van tal van hooggeplaatste personen en hon derden reünisten, die met hun jubelgroet aan de Academie wilden deelen in Breda's feestvreugde. Hij wees op de opgewektheid en voorbeeldige ordelijkheid bij de viering van het vierdaagsche feest en bracht lof en dank voor de medewerking om den luister te verhoogen der feesten, waar op met voldoening en trots mocht worden teruggezien. Die dank en die lof. moeten ongetwijfeld in het bijzonder hebben gegolden de hoofd- en regelingscommissies, in wier handen de voorbereiding van de viering was gelegd en die haar met algemeene medewerking der Bredasche bevolking tot een succes hebben gemaakt. Die loftuiting, dat dankwoord, zij houden een aanspo ring in, die de aanwezigen, wien ik heden avond ten stad- huize een hartelijk welkom toeroep, naar mijn vaste over tuiging niet noodig hebben. Ik heb die overtuiging wegens het gemak en de spontaniteit, die met deze samenkomst gepaard gingen. En die overtuiging leeft te meer, wijl het enkele feit, dat niet 75 jaren, doch een eeuw wordt ge vierd, den zin om met bijzetting van alle krachten den gedenkdag tot een feest te maken, niet rekenkundig met een kwart verhoogt, doch gemakkelijk verdubbelt. Toch zou die neiging niet zoo levendig zijn, indien daar aan niet een alleszins hecht fundament ten grondslag was gelegen. Breda wordt wel eens gemeenzaam met het woord „pleizier" in verband gebracht, maar Breda onderscheidt 76

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 84