del, dat volgens de Koninklijke beslissing op dezelfde eer bewijzen aanspraak mag maken als de vaandels der korp sen? En zullen al verschilt de vorm van viering ook niet thans weer sympathie en scherpzinnigheid aanwijzen, hoe wij bewoners van het Kasteel en reünisten duidelijk zullen maken, dat Breda zich één gevoelt met zijn Aca demie. Over de goede verstandhouding en wederzijdsche waar deering behoef ik inderdaad niets meer te zeggen. Woorden, maar vooral daden, zullen daarvan nog dit jaar getuigen. Voor die daden is intusschen grondige voorbereiding noo- dig. Zoo kom ik tot het doel van deze bijeenkomst en moet mij een woord van dank van het hart voor de bereidvaar digheid, waarmede ons Oranje-comité aan den roepstem van het gemeentebestuur gehoor heeft geschonken, met het gevolg, dat een uitgebreide commissie ter viering van het eeuwfeest ontstond, welke wij hedenavond namens het ge meentebestuur installeeren. Een taak, als die U wacht, Mijne Heeren, is geen last doch een vreugde, al vereischt zij moeite en toewijding. Ver vuld van sympathie voor de instelling en gevoelend haar nauw verband met onze stad, zal het U niet zwaar vallen aan de viering een passenden vorm te geven, één, die de viering algemeen maakt, algemeen, omdat de instelling niet cp belangen van individuen of groepen, maar in ruime mate op het algemeen belang gericht is. Mijnheer de Gouverneur der K. M. A.! U en Uwe Aca demiecommissie met haar president, kapitein Govers, heeft gevolg willen geven aan onze uitnoodiging om de installatie bij te wonen. Daardoor wordt opnieuw gekenmerkt het samengaan van Stad en Academie en een ontwikkeling van plannen onzer beide commissies verzekerd, welke aan een harmonische viering zal ten goede komen. Het zal niet 78

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 86