den gepensionneerden kolonel der infanterie van het Ne- derlandsch-Indische leger A. H. Treu en van den majoor van den generalen staf van het Nederlandsch-Indische leger C. F. A. Moorrees, werkzaam aan het Departement van Koloniën, was de toezending, der circulaires aan de repa- trieerende reünisten verzekerd. Door deze medewerking was het mogelijk ook die reünisten zoo spoedig mogelijk te bereiken. Steeds meldden zich reünisten voor de feesten aan. Het reunistenregister bevat een totaal van 1287 namen van hen, met wie gecorrespondeerd is geworden. In totaal hebben aan één of meerdere festiviteiten 817 reünisten deelgenomen. De huisvesting. Het spreekt vanzelf, dat reeds lang voor de feesten de huisvesting der talrijke reünisten, waarvan velen vergezeld werden door hunne dames, onder de oogen moest worden gezien. Op verzoek van het Oranje-comité, heeft zich uit dit comité het z.g. huisvestingscomité gevormd. Dank zij de werkzaamheid van de leden van dit comité, kon tegelijkertijd met de eerste circulaire den reünisten een boekje worden toegezonden, waarin een leiddraad was opgenomen, op welke wijze men zich een onderdak kon ver zekeren. Toen in April 1928 was reeds een vrij groot ge deelte van de in Breda aanwezige hotelruimte door reünisten gereserveerd. De verdere hotelruimte kwam ter beschikking van dit comité. In de plaatselijke bladen werden degenen, die ka mers ter beschikking hadden, verzocht dit op te geven, opdat een goede verdeeling van de logiesruimte gemaakt kon worden. Met uitzondering van zeer late aanvragen is dit comité 87

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 95