Den. jongste-jaars moesten de beginselen van de exercitie zoodanig worden bijgebracht, dat ze met succes met het geheele cadettenkorps zouden kunnen defileeren voor de Koningin, indien Hare Majesteit de feesten zou bij wonen. Dit was toen nog niet met zekerheid bekend. Ook bij de sportdemonstraties zouden deze cadetten van hunne lichamelijke geoefendheid moeten doen blijken, ter wijl zij bij het overige gedeelte van het militair feest be langrijke handlangersdiensten zouden hebben te vervullen. Het geheele cadettenkorps had een werkzaam aandeel in de uitvoering van het militair feest en in de voorberei ding van den gala-avond voor de opvoering van het Histo- riej-spel. De cadetten der genie stonden voor een zware taak, toen zij onder leiding van den kapitein der genie van het Nederlandsch-Indische leger J. B. A. BRUNING uit een behoorlijken „berg" Indisch pioniermaterieel nog even een luitenants-woning in elkaar moesten zetten. Zoo door gaande, zouden wij nog vele voorbereidingen van de ca detten kunnen noemen. Behangers, schilders, stucadoors hadden in de zomer maanden het in- en uitwendige van de gebouwen van de Academie bewerkt en nu kregen de terreinen nog een goede beurt. I 1 Niet het keurig aangelegde plantsoen. Onder de zorg zame leiding van den majoor J. H. Fruyt van Hertog is dit plantsoen steeds een lust der oogen, des zomers natuurlijk fleuriger dan des winters. Het zij-terrein diende te worden ingericht voor het mili taire feest. Hindernissen moesten worden opgesteld, reeds bestaande dienden verbeterd, een Koninklijke tribune, waar nevens die voor de officieele personen, werd gebouwd, plankiers werden gelegd, palen ingegraven, waaraan straks 91

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1929 | | pagina 99