JAARVERSLAG 1928—1929, „Die Schonen Tage von „Velocitas" sind wieder da aldus met een kleine variatie op het geschrevene van verleden jaar, kunnen we ons jaarverslag beginnen. Tijdens de feesten van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke militaire academie speelde ons „eerste" tegen een elftal van oud Velocitas-spelers. Het werd een genoegelijk partijtje, dat besloten werd met nog geani meerder „dansi-dansi" in de cantine. Verder kwamen wij nog uit tegen diverse combinaties uit Breda. Op één na, n.l. die tegen de N.A.C.-veteranen, wonnen we die allen. Tegen het einde van 't cursusjaar dongen we mee naar het kampioenschap van de lie klassers uit Breda. Door gebrek aan spelers moesten we ons tevreden stel len met de 2e plaats. „Bredania" en „Breda" waren hierbij onze rivalen. De traditioneele wedstrijd, in Den Haag tusschen Land- en Zeejonkers, werd door ons glansrijk met 51 gewonnen, zoodat de lauwertak op de Academie kon blijven. Verder schreven we in voor 't Kampongtournooi en ook hier sloeg „Velocitas" een goed figuur. De uitsla- waren: H.D.V.S.Velocitas 22, VelocitasKampong 10, Quick (Den Haag)Velocitas 32, Velocitas A.F.G. 33. Wij konden over onze prestaties tevreden zijn, vooral met het oog op onze aansluiting bij den N.V.B. Want reeds lang werd het plan geopperd om „Velocitas" weer in de competitie te doen uitkomen. Dit voorstel werd lang en breed besproken, een begrooting werd opgemaakt, maar deze viel geducht tegen. We waren echter gered, indien het corps de contributie ver dubbelde. Dit voorstel, in een corpsvergadering gedaan, werd met algemeene stemmen aangenomen. 99

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1930 | | pagina 115