adelborsten, ijverig getraind. Daar er geen tijd was voor een ernstige selectie, verscheen onze ploeg niet op haar sterkst op Houtrust. De wedstrijden in het Paaschverlof gaven goede sport te zien, ondanks slecht weer. Met een uiterst klein ver schil en niet onfortuinlijk kwam eindelijk de beker weer in ons bezit. Vooral in de springnummers hadden we succes en onze estafette-ploeg wist in keurigen stijl van de adelborsten te winnen. Op de werpnummers waren zij ons echter de baas. Later in het cursusjaar kregen wij de Bre- dasche Athletiek-club op bezoek. Door omstan digheden kon deze vereeniging slechts zwakke krachten tegen ons in het veld brengen, zoodat we een gemakke lijke overwinning konden boeken. Weer bleken de springnummers ons „fort" te zijn. Daarna kwamen maanden van stilstand, detacheering, verlof, die, hoe prettig ook, in de meeste gevallen fnuikend werken op de athletiek. De nieuwe cursus heeft weer vele goede krachten gebracht, krachten, waarmee, na een serieuze training, zeker veel bereikt kan worden. Daarom hebben we besloten de wintermaanden niet stil te zitten. Met indoor- training onder leiding van den adjudant-onderofficier Hoekstra gedurende het winterseizoen kan toch bereikt worden, dat we ons lichaam fit houden. De koude nu ja, maar dit mag voor ons geen bezwaar zijn Het doel ligt toch vóór ons, in Paschen, voorbij de koude maanden. Komaan Jonkers, de athletiek is ook iets, wat het Corps naar buiten haalt en van zich doet spreken. Geeft U, „met heilig vuur bezield voor het eene", aan 110

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1930 | | pagina 126