Wat was eenvoudiger dan te zeggen: „Q. V. heeft opgehouden te bestaan. Waar onder honderdzestig ca detten niet genoeg interesse bestaat om bij te dragen tot het doen bloeien van deze vereeniging, zoo voelen wij, het bestuur, geen enkele aansporing tot het in leven houden van haar Hulde! leden van Q. V. aan dit twintigtal, waaraan wij alles te danken hebben. 1928. 61 leden. Eén en veertig gulden staan er op het spaarbank boekje! De schatkist van Q. V. groeit als een voorspoe dige spruit. Het bal in Den Haag. Kasteel: Oud Wassenaar in afwijking van de „Twee Steden." Groot animo, een lose vroolijkheid heersclite dien avond in de oude zalen van het Kasteel. Als geknipt, niet waar, heeren liefhebbers, deze in tieme, licht-gedempte hoekjes, deze aaneenschakeling van Fox en Tango, het geklink der glazen; mijn dank, Cadetten-Girls en Mixie voor Uwe moeite, mijn hulde voor Uw sierlijk en vroolijk dans-intermezzo Toen, aarzelend, onbekend nog met de animo der leden, besloot het bestuur een soirée te geven in Breda, heel eenvoudig,meer overtuigd van een noodlottige debacle dan wel van een goed geslaagden avond. Doch ziet, de avond begon, ging door en, indien niet de ouderen van dagen ons het voorbeeld gegeven had den, had de soirée voortgeduurd tot vroeg in den ochtend. Bravo, clubleden! Nog zoo eentje? Hij kwamDe Schlager! En ziet, hoe grillig de gebeurtenissen elkaar kunnen afwisselen. Deze avond, in het bijzonder aangeboden 145

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1930 | | pagina 161