Timoer dan ook langen tijd niets van zich hooren. Er was voorloopig niets, dat de „Band" in haar dolce far niënte kon storen. Dit verschijnsel, dat zijn oorzaak vond in de gebrekkige opkomst op de oefenavonden, voortspruitende uit het feit, dat er verscheidene leden van ons tevens musiceerden in „Kilacadmon-Orches- tra", (voor welke muziek men nu eenmaal meer voelt) had tot gevolg, dat de naam van Bintang Timoer alge meen veranderd werd in Binatang Tidoer. (Slapend Beest). Het voorjaar met zijn heerlijke lentelucht en het zwe vende visioen van een echte rijsttafel met allerlei sma kelijke gerechten, dat voor oogen werd getooverd door de vereeniging „Oost en West", kietelde echter het beest wakker en deed hem ontwaken uit zijn winterslaap. Binnen een maand was het aantal ingestudeerde stukken van twee aangegroeid tot zestien. Dagelijks werd gerepeteerd en van het resultaat hebben we blijk ge geven op de gezellige bijeenkomst van „Oost en West" in Concordia. Het publiek vergemakkelijkte ten zeerste onze taak. De vereeniging „Oost en West" betuigde ons middels een brief haar dank. Helaas konden wij door gebrek aan krachten geen hawaiianmuziek ten beste geven. Gezien echter den muzikalen aanleg van verscheidene nieuw-aangekome- nen zijn er redenen om de hoop te koesteren, dat ook de hawaiianguitaar dit jaar uit 't donker en vergeten hoekje te voorschijn wordt gehaald. Laat men echter niet over het hoofd zien, dat een goed samenspel slechts verkregen wordt door grondige oefe ning, waartoe wij de leden hierbij wel aansporen. .HET BESTUUR. 151

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1930 | | pagina 167