oefeningen; er was tenminste eenige sensatie bij. Zelfs zijn er op een keer eenige menschen verdwaald; zij wilden naar de school bij Weekerom, en kwamen in Lunteren terecht. Maar zij konden er niets aan doen; 't lag aan Cassiopeia; en de wegwijzers waren onbe trouwbaar; en de zon had zich een beetje vergist; daar door waren ze links in plaats van rechts afgeslagen. In dezen tijd gingen we af en toe ook op de fiets uit, o.a. een verkenningsoefening naar Beekbergen, waarvan de terugtocht, in een hevigen storm, uitliep op een for- meelen wielerwedstrijd langs den weg! De verjaardagen van het Koninklijk Huis worden, zooals men weet, in 't leger gevierd met een „vrijen middag". Op den 2en Aug. 1929 brachten we dezen „vrijen middag" nu door met een interessant en leerzaam be zoek aan het legermuseum in het Kasteel „Doorwerth", waarbij onderweg twee cadetten nog zoo ,>vrij" waren op den Italiaanschen weg gedurfde pogingen te doen den nek te breken, terwijl één van hen boven de andere vrijheden nog die nam van bij die kunsten in het hospi taal te Utrecht te komen. Groote hilariteit verwekte dien ochtend bij den afmarsch het rapport van den oudsten sectie-comman dant: „v. H. herexamen, oveiuigens allen piuesent". Niemand was meer verbaasd dan v. H. zelf. Zooals de laatste jaren gewoonte was, hielden wij ook dit jaar een Indische „djahaf'-oefening. De drie Marechausseebrigades betrokken een bivak op terrein P. en 't menage-personeel van de Academie had er wel eens een lesje mogen nemen voor de Maandagsche diners Talrijke jonkers ontplooiden schitterende kook- talenten en bereidden met behulp van dozijnen flesch- 170

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1930 | | pagina 186