Ge kent allen immers dat plekje bij het Spanjaards gat, daar, waar een steenen muur en een houten schut ting de begrenzing vormen van des militaire hospitaals verafschuwd gebied? Het gebeurde op een helderen Zondag in den winter, terwijl teere lichtstralen dansten op het ijs in den singel, dat Zorro in algemeene richting hospitaal-academie lenig als een panter over opgemelde schutting gleed. Langzaam en voorzichtig werkte het lichaam zich op waarts, bereikte zijn hoogste punt, even langzaam, even voorzichtig werden twee voeten, gehuld in grove, witte sokken, waarna gestoken in sierlijke hospitaalmuilen, weder neergezet op den beganen grond, ditmaal daar, waar de open vrijheid wenkte. Twee passen omlaag tot dicht aan het (helaas) nog niet dragende ijs, een even zich wringen voor den muur langs, met een paar spron gen weer naar boven en Zorro's optimisme steeg ten top, meenend het gevaarlijkste deel van zijn taak reeds achter zich 'te hebben. Een oogenblik aarzeling, dan ontdeed hij zich van de hinderlijke muilen, borg wat onhandig deze kostbare voetbedekking onder enkele losse steenen weg en ver volgde hierna op modelgesokte voeten zijn ongewonen tocht naar Henricus' massale kasteel; eerste marschdoel: brug over den singel. Doch ziet, het noodlot wilde, dat op dit tijdstip een illustre gezelschap, hoog boven het Spanjaardsgat be zichtigend de historische omgeving, geleid door Kila- cadmon's heerscher in eigen persoon, juist afdaalde naar denzelfden waterovergang, waar men eveneens gebruik van wenschte te maken. Zoodat het fatale moest geschieden en Zorro zich plots geplaatst zag recht tegen over zooveel paar sterren, waarvan het groote aantal 198

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1930 | | pagina 214