De kapitein Mantel heeft wegens zijn vertrek naar Indië het beschermheerschap moeten neerleggen. Het is hier de plaats om hem onzen welgemeenden dank te betuigen voor alles, wat hij voor de leeszaal heeft gedaan. Ongetwijfeld zullen wij met den kapitein van Aelst, die zich genegen heeft verklaard als opvolger van kapitein Mantel op te treden, even prettig samenwerken. „Klos"-zaal of leeszaal, wat zal het nu zijn? Bij volksstemming werd uitgemaakt„leeszaal". Geen „geklos" dus meerEdoch, eenige maanden later werd er wederom een plebisciet gehouden; en ziet, het „klossen" werd weer toegestaan. Alzoo wordt er tot den huidigen dag „geklost", gelezen en geboomd Groote beroering werd er verwekt door het inhouden van tijdschriften gedurende veertien dagen. De reden hiervan behoeven we niet te noemen, maar een feit is het, dat het middel heeft gewerkt. Van de nieuwe „makkelijke stoelen", het vorige jaar in uitzicht gesteld en thans ontvangen, wordt door het oudste jaar druk gebruik gemaakt. Voor de bibliotheek zijn vele nieuwe boeken aangeschaft. De keuze heeft bij het bestuur tot een meeningsverschil geleid. "Wat lezen de jonkers? De lijst, in de can tine opgehangen, bevatte naast vele titels van het Oppenheim-genre ook nog eenige litteraire werken. Een deel van het bestuur was er voor, het aantal laatst genoemden overwegend te doen zijn, terwijl de rest van meening was, dat deze toch niet gelezen werdenNa veel praten is het tot een oplossing gekomenvan beiden evenveel en naar wij hopen naar den zin der heeren. Tenslotte moet nog vermeld worden, dat het kaart systeem in de bibliotheek wordt toegepast en dat de lees- 96 JAARVERSLAG.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 106