In November 1929 werd de Cadetten-Hockey-Club opge richt. De eerste-luitenant der infanterie J. Pel werd ver zocht als beschermheer te willen fungeeren, waartoe hij zich gaarne bereid verklaarde. Nog vóór het Kerstverlof werden de statuten door den Gouverneur der K. M. A. goedgekeurd en wij willen in de eerste plaats hierbij Z.H.E.G. dankzeggen voor de wel willende wijze, waarop hij aan onze wenschen en verlan gens is tegemoet gekomen. In de tweede plaats danken wij onzen beschermheer voor de vele moeite, die hij zich getroostte, om de nieuwe ver- eeniging te maken tot wat ze nu reeds is. De werkzaamheden van de vereeniging beperkten zich tot het spelen van eenige vriendschappelijke wedstrijden. De eerste wedstrijd tegen een H.B.S.-Gymnasium-combinatie eindigde na een zeer spannend verloop in een gelijk spel, 33. De tweede wedstrijd tegen een elftal van de Hockey club „Breda" eindigde in een 2—1 overwinning voor onze club. Op het assaut werd een demonstratie-wedstrijd gespeeld tegen een Bredasch elftal, die een 11 uitslag opleverde. Het plan, om 't volgende seizoen in de competitie uit te komen van den Nederlandschen Hockey- en Bandybond, werd door het nieuw gekozen voorloopige bestuur uitge werkt met als resultaat, dat de C. H. C. in de Zuidelijke le klasse werd ingedeeld. Wij willen dit jaarverslag beëindigen met den wensch, dat de C. H. C. moge groeien en bloeien en dat de ver eeniging er niet weinig toe zal bijdragen, om den goeden naam van het Cadetten-corps buiten de muren van Kila- cadmon hoog te houden. HET BESTUUR. 131 JAARVERSLAG.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 141