't Was na thuiskomst van de nachtoefening van 20 op 21 Mei, dat ik mij, bij het afdoen van de bureaustukken, betrapte op de op de K. M. A. niet onbekende, doch niette min verderfelijke neiging tot indommelen. De papieren, waarop ik mijn aandacht trachtte te concentreeren, schenen over elkaar te schuiven en werden hoe langer hoe grooter en plots geleken zij op het rustige oppervlak van een mooi, breed kanaal, waarover twee smalle bruggetjes waren geslagen, met jonkers er op, en aan den.kant veel bloeiende brem en heel veel jonkers, van welke er twee met een lichten mitrailleur in de lucht schoten in plaats van op de tegenpartij, en van een brug, die in de lucht zou vliegen bonks, daar ging iemaar de bonks kwam niet van de brug, maar van een harden knokkel van Stiphout, die op mijn deur bonsde en met een gezicht, dat mij visioenen van den overval van het waterfort op Curagao voor den geest riep, zeide „de Koningin-Moeder is op het terrein". Waar? Op de brug! Hm, kort dag, als de onderkant van je trap 5 m.. van de brug verwijderd is. Hersenflits, kepi, handschoenen. Sabel aandoen Met al het leerwerk, gespen, passanten Geen tijdTrap af, handschoenen onderweg aan en twee tellen nadien meldt zich, juist onder aan de trap, de Gouverneur van de K. M. A. bij Hare Majesteit de Koningin-Moeder, om dadelijk daarop door den toesnellenden particulieren secretaris, reserve-majoor Sixma Baron van Heemstra, meer formeel aan H. M. te worden voorgesteld. 138 DE VERRASSING VAN HET KASTEEL OP 21 MEI 1930.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 148