Er moet echter onmiddellijk aan toegevoegd worden, dat het „glorious feeling", op enkele uitzonderingen na achter wege bleef. Deze uitzonderingen bestonden in het „gereed liggen in de tenten", een nieuwe vorm van dienst, in het leven geroepen door de spelingen van het lot, dat de meest on barmhartige buien deed losbreken op het tijdstip van aan treden. Onnoodig op te merken, dat dit het jonkerdom uitermate beviel. Zoo ziet men alweer, moge het ook paradoxaal klinken, dat de regen zijn zonnezijde had. Mocht het een hoogst enkele maal voorkomen, dat het hemelwater op dit moment niet naar beneden gutste, dan kon men het geheele detachement, energiek fluitend de kampstraat op- en neer zien loopen. Een niet ingewijde zou dit ongetwijfeld beschouwen als een uiting van een acute geestesstoringwij weten echter, dat dit fluiten „bij ons in Indië" dient om regen te ver wekken. Toch bleef er meer dan voldoende tijd over om de om streken van Harskamp geheel te zuiveren van de rond zwervende djahat-benden. De Gouverneur kwam ons midden in de krijgsverrich tingen bezoeken en sprak tot ons aller genoegen zijn tevre denheid uit over den geest, die het detachement bezielde. Dit bezoek had, mede door de pogingen door onzen deta chementscommandant aangewend, als gevolg, dat de drie- persoons-villa's werden ontruimd en een ofFiciersbarak werd betrokken. Een oogenblik was zelfs in overweging genomen ons maar met verlof te laten vertrekken. Helaas werd deze oplossing terzijde gelegd 142

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 152