Dus de auto was knalrood. Er zaten vier slikborden op en de wielen waren compleet. Waar liet om ging, dat was de motor en die zat er warempel óók in. Met zeer veel moeite hadden wij hem op den kop weten te tikken. Het was een ,,sjors" ding volgens Jaap. Ik ver moed, dat Jaap's toomelooze fantasie hier een woordje meesprak. Hij houdt van auto's en liefde is blind. Zondagochtend werd het euvel gebracht. Op mijn horloge was het elf uur, maar in werkelijkheid was het tien uur. Toen ik het ding kocht, kreeg ik er een gebruiksaanwijzing bij „Shake before use". Ik vergat het dien ochtend. „Zie je nou wel Jaap, die kleur valt heusch mee „Ach, kerel, schei in hemelsnaam uit met je geleuter. Je zult zien, dat we koeien op ons dak krijgen Op dat oogenblik dacht Japik vast aan het futpeeën. Geen enkele handbeweging zei mij, dat zijn gedachten niet op zeker edel lichaamsdeel geconcentreerd waren. Tevergeefs zochten wij naar een starter. „Draaien zei Jaap. Ik wilde opstandig hiertegen in gaan, maar mijn goede gevoelens kwamen boven en goedmoedig draaide ik. Eenig gepruttel uit den boezem van het vehikel kondigde aan, dat deze handeling zijn rust stoorde. Elke andere auto zou als antwoord een vriendelijk motorgeronk laten hooren. Na een kwartier waren mijn krachten uitgeput. „Hij vertikt het, Jaap. Probeer jij het nu maar Jaap, zeker van zijn capaciteiten, stapte uit het vehikel, tenminste hij deed pogingen. Oh, ongelukkige aller vetersIk bedoel Jaap's veter. Waartusschen dit schoenenonderdeel beklemd raakte, zijn Jaap en ik nooit achter kunnen komen, want toen het ge volg van deze veterklemming zich voltooid had, bestond de klemming niet meer. 153

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 163