Jaapje en mij beurtelings aan. Later beweerde Jaap, dat hij nog nooit zoo'n intelligenten blik gezien had. Ik heb dit als een persoonlijke beleediging opgevat en bracht enkele Jiu Jitsu grepen in practijk met Jaap als lijdend voorwerp. Ik heb altijd een buitengewoon gemak ondervonden van het edele Jiu Jitsu. De onschuldige wandelaar zou het u kunnen vertellen. Wat een consternatie Volgens Jaap stelde de wandelaar zich aan. Maar ik kreeg visioenen van donkere gevangenissen, droog brood en tralies. De wandelaar wond zich meer en meer op en wilde ons te lijf. Van mijn laatst gepleegd strafrecht-herexamen herinnerde ik mij een noodweer-verhaaltje en toen kwam de Jiu Jitsu. Naast den weg liep een slootje en de wandelaar kreeg gratis zwemles. Nog vele van die ongemakken moesten wij doorstaan, lezer, voordat wij 's avonds thuis kwamen, moe en bestoven, met vuile oliehanden en niet geheel vlekkelooze uniformen. Jaap liet zich in een gemakkelijke fauteuil neerploffen en beweerde, dat de veeren niet erg goed meer waren. Nader hand bleek, dat hij op mijn kepi was gaan zitten, ?n gloed nieuwe. Het was een verjaarsgeschenk van een goeder tieren Oom. Als ik nu bij Jaap aan zou komen met een autotocht- voorstel Neen, de gevolgen zouden niet te overzien zijn. Hij is tamelijk driftig van aard. Men mompelt, dat deze eigenschap te wijten is aan een salto, die hij als een onschuldige, tandelooze baby maakte uit zijn roze wiegje. Bij deze gelegenheid viel Jakobus op zijn hoofd. Lezer, ik ga u niet langer vervelen met deze tragedie. Ik ga dezen dag terug schenken aan de vergetelheid. Basta ERDÉ. 155

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 165