John vermoordde bij interruptie deze intentie, vóór ze nog goed en wel geboren was. Zaten ze juist die week niet met een noodeloozen post van twee gulden en dertien centen voor twee pond, als aristocratisch gegarandeerd zaad, dat, voor zoover het hier en daar sprieterig ontlook, heel in de verte aan een vulgair en bovendien nog verkleurd paarden- bloempje herinnerde. Derhalve kregen Foeter en Djempol de opdracht om zich 's middags gereed te maken ter fine van het noodige. Het menu werd geconcipieerd. John stelde ,,potage a racadémie" voor afgeketst. Paul bedacht, dat die materie schiften kon. Niels wist dat Oxtail clair"afgestemd vóór het afgerond tot uiting was gebracht. „Eet jij den volgenden dag dan dien staart op infor meerde de huishoudelijke „En groentesoep is weer te commun", piekerde Paul, die een zwak voor Fransche woorden had. Toen bracht Djempol uitkomst met bouillon van een eendje, dat in 't verdere verloop van 't programma ook weer tot z'n recht zou komen. Afgesloten op bouillon. Vervolgens „de" groote specialiteit van het huis kreeften cocktail. Schil een handvol kreeften, gooi er tomaten saus, maggi en eenige spiritualiën over, roer 't met een lepeltje en zet het op ijs Voila tout! Meestal mislukt 't niét Maar als 't lukt is 't Goden drank. Paul zou nog een „Vol au Vent" bestellen bij „des Indes" en Niels zou zorgen voor spineuten en bonbons. Paul en John verklaarden zich bereid de gasten te nooden, deelden voorts nog mede, dat uitsluitend champagne zon worden geschonkenmet andere wijnen raak je altijd zoo'n 175

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 185