beetje de kluts kwijt en bij meer dan één raakt zelfs „Poeter" in de war. Na deze voorbereidingen kwam de groote dag. Zonder den kalender van John hadden ze er geen van drieën aan gedacht. Dien middag waren ze alle drie om half één thuis en vonden Djempol en Poeter bezig bloemen te sorteeren. „Heb jij aan de „Vol au Vent" gedacht?" ging Niels een licht op. Paul had dat natuurlijk glad vergeten. Binnen twee minuten was hij de deur uit. Bij den spineutenartist ontmoette hij Niels, die bij een tante servetten en tafelzilver was gaan halen. „Het is voor den bakker", verklaarde hij luchthartig „het wordt alleen een beetje later". Maar dat rekken we wel met de cocktail. Precies om kwart over acht, toen John nog naar een das' zocht, die Paul een kwartier van te voren „afgeschreven" had, kwamen de eerste gasten Vijf minuten later de eerste cocktail. En toen werd het opgewekt en heel gezellig en het maakte op Nikky een geweldigen indruk, dat „Poeter" met witte handschoenen bediende. Tegen half tien, onder de tweede cocktail, werd John onrustig en wist eindelijk de aandacht van Paul te trekken, die, zich van geen kwaad bewust, met andermans eigen dommen zat te flirten. In de verte hoorde het gezelschap John telefoneeren Niels ving iets op van „Vol au Vent" En begreep. Eindelijk nadat Paul nog eenmaal dringend getelefoneerd had, gingen ze in hemelsnaam maar aan tafel. De bouillon verliep, zooals alle ouvertures verloopen kalm en zonder overmatig enthousiasme. Vervolgens werd de eend met toe- behooren opgediend. 176

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 186