Het nummer verliep vlekkeloos, behoudens het onvoorziene ongelukje, dat Djempol, die zijn wit behandschoende duimen onwennig in de saus liet schuilgaan, bij het changement een klein straaltje op Riekie liet druipen, Maar dat gebeurde gelukkig aan den achterkant van haar toiletje en dat heeft zij pas later gemerkt. Na de eend nog steeds geen „Vol au Vent". „Dan kunnen we net zoo goed aan de vla beginnen", vond John, hetgeen geschiedde. En toen kwam de „Vol au Vent" en omdat het nu toch een ongeregeld huishouden was geworden, hebben ze die als een soort gebak maar bij de koffie opgegeten. Waarop 't avondje in steeds toenemende vroolijkheid verliep. Niels is om kwart over drie wakker geworden met een gevoel of hij doodging. Ergens binnen in hem was een revolutie uitgebroken en hij voelde hoe alleen een uiterst snel ingrijpen Nooit heeft hij zoo vlot de bijgebouwen bereikt. En dat alleen om daar een jammerenden John voor een strikt ge sloten en afgeknipte deur te zien heen en weer rennen. „Paul", gilde hij, „maak plaats". Aan gene zijde van de deur klonk dof geweeklaag. „Die beroerling" steunde John en ging in den rechtschen galop over. „Hij is daar nu al tien minuten en wil er niet vandaan". „Ik kan niet", donderde het van binnen. Toen zag Niels nog juist hoe het twee deuren verder bij de bedienden, die blijkb'aar na geproefd hadden, ook feest werd. „Vischvergiftiging" klaagde John, die naar genees middelen zocht, maar geen tijd had om iets te vinden. „Sterke koffie is een tegengif, herinnerde Paul zich van achter de deur, 177

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 187