35 jaren is het thans geleden, dat onze voetbalvereeniging het levenslicht aanschouwde35 jaren van afwisselenden voor- en tegenspoed, van roem en vergetelheid. Nu wij juist het 7e lustrum achter ons hebben en ons 8ste ingaan, rust op ons de groote taak om de roemruchte vereeniging weer op dat peil terug te brengen, waarop zij eens gestaan heeft, dat is onze moreele plicht en ook onze wil. 't Eenige wat ons nog ontbreekt is gelukgeluk heeft Yelocitas in het vorige seizoen en in de eerste wedstrijden van dit seizoen nog niet gehadhoe vaak was het niet net op 't kantje af, dat wij verloren. Maar daarom niet getreurd, we zullen laten zien, dat het zonder geluk toch wel gaat, we zullen laten voelen dat „het oude bloed nog in ons vloeit", dat wij tegenwoordig niet anders zijn, dan onze Vaders van tempo doeloe, neen, ook wij hebben fighting spirit Het 7e lustrum is een festijn geworden dat de Yelocitanen nog lang in het geheugen zal blijven, hoe vele veteranen hebben niet aan onzen oproep gehoor gegeven om nog eens even een dag te midden van het huidige Kilacadmon te verblijven, om zich nog eens even teruggeplaatst te denken in de jaren van voetbalglorie van vóór den oorlog. Lang van te voren is er gewerkt om dit jubileum op 25 en 26 October tot iets onvergetelijks te maken, en wij mogen welzeggen, nu deze dagen weer achter ons liggen, dat we daar maar al te goed in zijn geslaagd. Hoewel het weer zich die dagen niet van zijn besten kant liet kennen, heeft dit toch in geen enkel opzicht afbreuk gedaan aan de feeststemming. Onmiddellijk Zaterdagmiddag zat die er al in, toen we de reünisten in ons midden hadden wie den wedstrijd tusschen de twee oud-Velocitaselftallen heeft gezien, moet toch maar erkennen, dat, hoe oud de gasten ook mochten zijn, ze toch altijd nog iets van hun snelheid hadden behouden, JAARVERSLAG. 77

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 87