Het afgeloopen jaar was er een van activiteit en bloei. De beste maanden van het jaar gaan voor de sport in ons corps verloren door de moeizame examens, den detachements tij d en het groot verlof'. In al deze, zonder twijfel nuttig bestede zomermaanden, raakt de sportbeoefening vergeten. En vooral is dat het geval met het schermen, omdat juist hiervoor de gelegenheid buiten de academie zoo bezwaarlijk gevonden wordt. Direct na het groot verlof werd reeds hard gewerkt om een ploeg samen te stellen voor de komende wedstrijden van den militairen en studenten schermbond. Hierbij kwam dat de animo onder de overige corpsleden zeer groot was, wat het werk van onze instructeurs den sergeant-majoor Yan Krimpen en den sergeant Abrahams niet weinig verzwaarde. Op de in December in den Haag gehouden wedstrijden stond onze eerste equipe no. 3. Op de personeele wedstrijden hebben verscheidene van ons de cadetteneer hoog gehouden. Hulde aan hen. Toch was over het geheel het succes nog niet schitterend. Anders werd het op de in April gehouden wedstrijden uitgeschreven door den K. O. S. B. in Marlot in den Haag. Onze twee équipes hebben zich prachtig geweerd. Onze eerste équipe behaalde den eersten prijs. De uitslag was: le prijs eerste équipe K. M. A. 2e prijs Adelborsten. 3e prijs tweede équipe K. M. A. De eerste équipe bestond uit: Künzel, Boot, Ruys de Perez en Graaf von Ranzow. De tweede équipe uit Treffers, Damme, de Senerpont Domis en Fris. 83 JAARVERSLAG.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 93