Tevens behaalde Künzel den eersten prijs voor personeel sabelschermen. Het was een schitterend resultaat van training. De onderlinge sabel-, floret- en degenwedstrijden voor het assaut hadden een vlot verloop en de animo bleek zeer groot te zijn. De uitslag van deze wapenwedstrijden was als volgt le prijs 1' 3 B, Künzel, Damme, Graaf von Ranzow en Fris. 2e prijs I' 3 A, Boot, Braun, Treffers en Agasi. 3e prijs I' 2, de Senerpont Domis, Marcks, Rümemper en de Raadt. Personeel sabel, le prijs: Boot. floret, le prijs: graaf von Ranzow. degen, le prijs: graaf von Ranzow. Met het vertrek van het vorige oudste jaar hebben wij eenige goede schermers verloren. Daarom moeten wij fanaat trainen om dezelfde successen te kunnen boeken van het vorige jaar. Wat de athletiek betreft, weinig is gebruik gemaakt van de in door-training onder den adjudant-onderofficier Hoekstra, gedurende den wintertijd. Het gevolg was, dat wij op de wedstrijden op Houtrust in den Haag prestaties leverden die beneden peil waren. De adelborsten versloegen ons met 11995. Deze cijfers spreken voor zichzelf. Weinig hadden wij in te brengen tegen hun keurig getrainde ploeg. Zelfs in die nummers, waarvan wij ons met het overgroot optimisme, den cadetten eigen, zeker waanden, moesten wij hen als onze meerderen erkennen. Laten we toch niet vergetenhoezeer wij onze prestaties ook opvoeren, de adelborsten vatten hun training oneindig veel serieuzer op en blijven ons daardoor steeds een slag voor. Kunnen en mogen wij dat op ons laten zitten? Neen! 84

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 94