Zoo moet het gaan, jonkers! Op den wedstrijd moeten we tot topprestaties in staat zijn. De training zij ons daartoe de systematische voorbereiding. Tot nu toe was het helaas meestal juist omgekeerd. Eenige wedstrijdroutine is evenzeer noodig en tot het verkrijgen daarvan zijn de competitiewedstrijden (tienkamp) van den Noord-Brabantschen Athletiekbond zoo uiterst ge schikt. Hierin ontmoetten wij P. S. V., de B. A. C. en vol gend jaar dingen waarschijnlijk ook nog de Marechaussées meê. Reeds den eersten Zaterdag na het Paaschverlof bood ons voetbalterrein een fleurigen wedstrij daan blik. De eerste competitiewedstrijd eindigde met „de Alge- meene" op de 2e plaats na P. S. Y. Daar hebben wij ons steeds gehandhaafd, wat het groot aantal cracks van ge noemde vereeniging in aanmerking genomen, niet onaardig is. De kampioenschappen van Noord-Brabant werden even eens op ons terrein gehouden. De volgende cadetten ver wierven den kampioenstitel J. C. Faber, 200 M. snelloop 25 sec. W. G. Vrind, Polsstokhoogspringen 2.90 M. J. J. F. Lamers, 1500 M. hardloopen 4 min. 25 sec. Waarlijk aardige successen, maar op de kampioenschap pen 1931 sleepen wij toch zeker de helft aan titels in de wacht? Trainen en nogmaals trainen! Enkelen behaalden dit jaar het vaardigheidsdiploma van het N. O. C. en werden gerechtigd tot het dragen van de medaille. Enkelen komaan jonkers, wie van ons is nu niet in staat het dingske te veroveren En hoe gemakkelijk wordt het ons niet gemaakt. Het bestuur zorgt voor de administratie en regeling, nagenoeg alle proeven kunnen op de Academie worden afgelegd. Dat de athletiek dit jaar wat meer naar voren is gekomen, bewijst de uitnoodiging van den Limburgschen athletiekbond 86

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1931 | | pagina 96