Wat het cursusjaar 1930—'31 betreft, heeft de sport op Kilacadmon wel in het teeken van „de Algeraeene" gestaan. Yeel is er gewerkt, zoowel op scherm- als op athletiekgebied. Yelen hebben steeds hun beste krachten gegeven en tijd noch moeite gespaard, om, meestal met weinig medewerking van anderen, de zaken flink aan te pakken. Helaas voelen we ons gedrongen, een gelukkig kleine categorie te vermelden, die meende de sport te „dienen", door zonder éénig bericht van verhindering (en dikwijls zonder noodzaak) weg te blijven van ingeschreven wedstrijden. Die houding is zoo zeer af te keuren en volkomen in strijd met elke juiste opvatting van sportbeoefening, dat het bestuur zich voorgesteld heeft, om voortaan tegen die personen afdoende maatregelen te treffen. Maar de rest hield zich uitstekend, zoodat men goede prestaties voor het seizoen kon verwachten. De training was zeer goed. En nu de prestaties die geleverd zijn? Tja, die zijn enorm geweest enlegio Beginnen wij eerst met de successen met schermen behaald. Dit jaar was zeer gelukkig voor onze schermers. Door het tweede jaar vooral werd fanaat getraind, en al gauw bleek dat er onder dit jaar krachten waren, die veel voor de toekomst beloofden. Jammer genoeg was over 't algemeen de animo voor het schermen niet zoo groot. Al spoedig werd er begonnen met het samenstellen der equipe's, die de K. M. A. op de traditioneele wedstrijden der M. S. S. B. op 22, 23 en 24 December in Den Haag, zouden vertegenwoordigen. Evenals altijd hadden wij ook dezen keer de volle medewerking van den kapitein Sicherer, 107 JAARVERSLAG.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1932 | | pagina 125