vergeten de groote propagandistische waarde, die er in zulke wedstrijden schuilt. Men weet nu in het Zuiden wat cadetten zijn; men weet ook, dat er krachten onder schuilen die wel degelijk meetellen; wij kunnen gerust zeggen, dat er tegenwoordig rekening met de cadetten wordt gehouden hier in 't Zuiden, en ook elders. Grooten dank zijn wij hiervoor het oude bestuur verschuldigd, dat door zijn geweldige energie dit alles mogelijk gemaakt heeft en laten wij dan ook niet den Gouverneur, die ons alle medewerking verleende en meermalen de wedstrijden met zijn aanwezigheid opluisterde, vergeten. Aan hem hebben wij ook te danken de uitstekende trainings pakken, welke onze athleten nu ter beschikking gesteld zijn. Een afzonderlijk woord van dank komt ook onzen bescherm heer, den kapitein Sicherer toe, die het mogelijk gemaakt heeft, dat wij in zooveel wedstrijden konden uitkomen steeds was hij, zoo eenigszins mogelijk, bij onze wedstrijden aanwezig, öf als tijdopnemer en jurylid öf als belangstellend toeschouwer. En dan last but not least adj. Hoekstra, hulde voor zijn onvermoeiden ijver, hulde voor zijn doorzettingsvermogen. Uw werken is bekroond geworden In chronologische volgorde zullen wij thans de verschil lende wedstrijden bespreken De veldloop te Amsterdam waarvoor het eerst 4 cadetten in uitkwamen. Onze „crack" op loopgebied, Joop Earners, wist de 3 E. M. voor nieuwelingen in den keurigen tijd van 12 minuten 5 seconden te winnen en hiermee tevens beslag te leggen op den beker. Wij hebben een boeiende lezing gehad van den heer Haitsma over athletiek. Yelen hebben daarvan héél wat kunnen leeren. 112

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1932 | | pagina 130