Onder de kunstschatten, die door den brand op de Kolo niale tentoonstelling te Parijs op 28 Juni 1931, zijn verloren gegaan, behooren twee schilderijen, ingezonden door de Koninklijke militaire academie en laatstelijk gehangen heb bende in de biljartzaal. Een dezer schilderstukken gaf een voorstelling van de bestorming van Djagaraga op 15 en 16 April 1849, vervaar digd door den heer Hardouin en aangekocht door den Raad van Verdediging van Nederlandsch Oost-Indië, ten behoeve van de heldengalerij der Koninklijke Academie voor de Zee- en Landmacht, gelijk destijds de K.M.A. genaamd was. De schilderij, waarvan de kosten werden gedragen door 559 officieren van het O.I.L., bereikte op 8 April 1855 de Academie, vergezeld van een begeleidend schrijven van den kolonel, voorzitter van den Raad van Verdediging van N.O.I., waarin o.m. gezegd werd De tweede schilderij, vervaardigd in opdracht van den toenmaligen Gouverneur, kolonel Sabron, en bekostigd uit 151 In Memoriam, Dat de Officieren van het Indisch leger verzoeken, dat hier minder gelet worde op de waarde van het geschenk als schilderstukdan wel op het doel: een gering bewijs te leveren van innige belang stelling voor de Koninklijke Akademie, van hoogachting voor de krijgsmakkers, door wier ijverige zorg die Akademie zulke heerlijke vruchten draagt, van toegenegenheid voor de kadets der Zee- en Landmagt, die zij overtuigd zijn, dat waardige leden zullen worden van het Officierskorps, waarvan de leus is De luister van Oranje Het heil van Nederland

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1932 | | pagina 173